Технології

Дослідники будуть використовувати ракети для видобутку водяного льоду на Місяці

Дослідники з трьох компаній представили спосіб видобутку водяного льоду на Місяці. Для цього вони будуть використовувати ракетний двигун.

Image by josef1985 from Pixabay

Три компанії – Masten Space Systems, Lunar Outpost і Honeybee Robotics – розробляють нову систему, яка буде використовувати ракети для видобутку водяного льоду на Місяці.

Вважається, що водяний лід є в полярних регіонах Місяця, особливо на постійно затінених ділянках деяких кратерів. За словами представників НАСА і прихильників освоєння Місяця, видобуток цього ресурсу має вирішальне значення для забезпечення постійної присутності людини на супутнику Землі. Наприклад, водяний лід може бути розбитий на складові його водень і кисень – основні компоненти ракетного палива.

Щоб прискорити розвиток технологій видобутку ресурсів на Місяці, НАСА організувало конкурс під назвою Break the Ice Lunar Challenge. В ході нього, найбільш перспективним концепціям видобутку ресурсів виділять до 500 тис. доларів. Переможців оголосять 13 серпня.

Команда Masten-Lunar Outpost-Honeybee Robotics представила ракетний двигун, прикріплений до ровера вагою 818 кілограмів. Коли ровер досягне відповідного місця, вкритого льодом, закритий куполом двигун розгорнеться і запрацює, збираючи місячний бруд і гравій в вакуумний пристрій, який відокремить і збереже частки водяного льоду.

«За прогнозами, система зможе розробляти до 12 кратерів в день і виробляти близько 100 кг льоду на кратер, – написали представники компанії Masten в описі проєкту. – Це дозволить нам добувати більше 420 тис. кг місячної води в рік! ».

Лід можна використовувати для заправки ракет, що дозволить пристроям працювати на поверхні більше п’яти років. Якщо НАСА профінансує Rocket Mining System, то вона відправиться на супутник Землі з пристроєм Masten. Перший політ компанії на поверхню Місяця з використанням місячного апарату XL-1 запланований на 2023 рік.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button