Технології

Новий винахід допоможе роботам-прибиральникам оцінювати чистоту поверхні

Все частіше роботи використовуються для автономного очищення підлог та інших поверхонь у таких місцях, як аеропорти та лікарні. Однак ви повинні (по)ставити собі питання, як вони дізнаються, що підлога досить чиста?

Пристрій, який зараз розробляється сінгапурським університетом технологій та дизайну, містить рулон білої клейкої стрічки, кроковий двигун, що витягує короткі відрізки цієї стрічки, і свого роду моторизований підпружинений «плунжер», який тисне на натягнуту стрічку, а також USB-камера для візуальної оцінки результату.

Робот, який використовує пристрій, починає з зображення відрізка стрічки в її чистому, невикористаному стані. Потім цю ж ділянку стрічки притискають до підлоги (липкою стороною вниз), після чого знову оцінюють через камеру. Підрахувавши кількість пікселів, в яких тепер видно частинки бруду (але яких раніше не було), робот може привласнити «оцінку чистоти» конкретної області статі.

Потім бот може очистити й повторно оцінити цю область, поки не буде задоволений результатом. Шкала оцінок варіюється від 0 до 100, де 0 — найбрудніша поверхня, а 100 — найчистіша.

Однак є деякі обмеження, які все ще необхідно усунути. По-перше, підлоги з грубою текстурою, як правило, затримують частинки бруду, не дозволяючи їм прилипати до стрічки. Система також може помилково виявляти бруд при переході між ділянками підлоги з різною текстурою.

У майбутньому є надія, що модуль додатково зможе оцінювати мікробну щільність, щоб робот знав, чи потрібно стерилізувати підлогу. Вчені також розробляють алгоритми, які дозволять роботам-прибиральникам візуально визначати, які ділянки підлоги можуть бути найбруднішими, щоб їм було приділено найбільше уваги.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button