Технології

«Підставка настрою» визначить температуру напою

На 3D-принтері надрукували світлодіодні «підставки настрою», що міняють колір залежно від теплової реакції.

В кінці 1970-х — початку 1980-х років величезною популярністю користувалися так звані кільця настрою. Деякі люди носять ці незвичайні прикраси ще й зараз. Насправді кільце настрою реагувало не стільки на настрій, скільки на температуру тіла людини, яка його носить. Термочутливий елемент кільця виготовлявся шляхом з’єднання рідких кристалів з кварцом. Кристали реагували на зміни в температурі хвилями світла різної довжини, змінюючи таким чином колір каменю.

1-25-03-2015-600-337 (3)

Художник Ноа Хорнбергер, що працює над створенням і реалізацією унікальних інноваційних продуктів, зокрема предметів домашнього декору, надрукованих на 3D-принтері, вирішив надати ідеї кільця настрою новий вираз. Він розробив для друку на 3D-принтері незвичайну підставку під склянки, яку назвав «підставкою настрої», або MOOD Coaster.

Принцип дії підставки аналогічний дії кільця: температура визначає колір, який показується.

Читайте також: Світильник — імітатор руху сонця

Задавшись ідеєю, серед запасних деталей до свого 3D-принтера автор знайшов терморезистор, який забезпечив би надійне свідчення температури. Далі він відрегулював показання для «підставки настрою» таким чином, щоб при холодному вмісті склянки включався блакитний колір, а при гарячому — червоний.

Використаний програмний код встановлює сигнал управління світлодіодами і виробляє швидкий розрахунок, який потім переводить показники температури з цифрових значень в колірну модель RGB. Після цього плата для мікроконтролера Arduino Pro Mini приймає колірний код RGB і посилає сигнал на світлодіоди, який і визначає, яким кольором загориться дисплей. На підставці також розташовується кнопка для вибору колірного режиму.

https://youtu.be/REaCrR_nOVs

Натхнення: innoros.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть