Технології

Телескоп НАСА буде шукати планети, схожі на Землю

Новий телескоп НАСА HabEx буде шукати планети, які за своїми умовами схожі на Землю. Вартість проєкту перевищує 7 млрд. доларів.

З-за потенційних екологічних катастроф, які можуть статися на Землі і зростання чисельності населення, в майбутньому людству може знадобитися «резервна планета». НАСА запропонувало телескоп для пошуку цих небесних тіл: місія Habitable Exoplanet Observatory (HabEx) буде шукати планету, умови на якій близькі до земних.

«Наша мета — знайти планету, яка здатна підтримувати життя», — зазначив співробітник НАСА і науковий співробітник Університету штату Огайо Скотт Гауді. Незважаючи на те, що ми ідентифікували кілька планет за межами нашої Сонячної системи, дотепер на жодній з них не були виявлені елементи, необхідні для життя. Місія HabEx допоможе нам з цим завданням».

Телескоп HabEx за характеристиками схожий на «Хаббл», але з дзеркалом у 4 метри в довжину і 2,4 метра в ширину. Він також оснащений спеціальним навісом у вигляді диска, шириною 52 метри. Він може складатися у спіраль під час конкретних операцій, наприклад, при запуску. Ця конструкція дозволяє блокувати світло прилеглих зірок, дозволяючи телескопу виявляти більш тьмяне світло від віддалених небесних тіл.

 

У цього проєкту є три мети: шукати довколишні населені планети, нанести на карту планетарні системи та дослідити різні види планет, які можна знайти всередині них. Крім того, пристрій буде досліджувати віддалені частини Всесвіту в ультрафіолетовому спектрі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button