Головна / Технології / Телескоп НАСА буде шукати планети, схожі на Землю

Телескоп НАСА буде шукати планети, схожі на Землю

Новий телескоп НАСА HabEx буде шукати планети, які за своїми умовами схожі на Землю. Вартість проєкту перевищує 7 млрд. доларів.

З-за потенційних екологічних катастроф, які можуть статися на Землі і зростання чисельності населення, в майбутньому людству може знадобитися «резервна планета». НАСА запропонувало телескоп для пошуку цих небесних тіл: місія Habitable Exoplanet Observatory (HabEx) буде шукати планету, умови на якій близькі до земних.

«Наша мета — знайти планету, яка здатна підтримувати життя», — зазначив співробітник НАСА і науковий співробітник Університету штату Огайо Скотт Гауді. Незважаючи на те, що ми ідентифікували кілька планет за межами нашої Сонячної системи, дотепер на жодній з них не були виявлені елементи, необхідні для життя. Місія HabEx допоможе нам з цим завданням».

Телескоп HabEx за характеристиками схожий на «Хаббл», але з дзеркалом у 4 метри в довжину і 2,4 метра в ширину. Він також оснащений спеціальним навісом у вигляді диска, шириною 52 метри. Він може складатися у спіраль під час конкретних операцій, наприклад, при запуску. Ця конструкція дозволяє блокувати світло прилеглих зірок, дозволяючи телескопу виявляти більш тьмяне світло від віддалених небесних тіл.

 

У цього проєкту є три мети: шукати довколишні населені планети, нанести на карту планетарні системи та дослідити різні види планет, які можна знайти всередині них. Крім того, пристрій буде досліджувати віддалені частини Всесвіту в ультрафіолетовому спектрі.

Натхнення: hightech.fm