Земля

Дослідники назвали внутрішнє ядро Землі «неможливим»

Геологи з США заявили, що наше уявлення про внутрішнє ядро Землі, ймовірно, не відповідає дійсності, оскільки подібний сценарій суперечить законам фізики.

©Wikipedia

Внутрішнє ядро нашої планети є найбільш глибокою її частиною. Сейсмологічні спостереження показують, що воно являє собою тверду кулю, яка має радіус приблизно 1220 км. Це відповідає 70% радіуса Місяця. Вчені вважають, що ядро складається з залізо-нікелевого сплаву і ряду легких елементів. Температуру на межі внутрішнього ядра оцінюють приблизно в 5700 До (5400 ° C).

У далекій «молодості» нашої планети її ядро було повністю рідким. Це породжує цілий ряд наукових питань. Як ми знаємо, деякі рідини, якщо в них відсутні домішки, мікроскопічні кристалики льоду або потужні коливання, залишаються рідкими при температурах, значно менших точки замерзання. Іншими словами, якщо таку рідину трохи збовтати, вона замерзне. Геологи вважають, що схожий процес мав місце приблизно 4,2 млрд років тому всередині земного ядра, коли частина його кристалізувалася.

Зараз Джеймс ван Орман (James Van Orman) та інші американські геологи провели комп’ютерне моделювання даного процесу. Розрахунки показали, що кристалізація порід внутрішнього ядра нашої планети має значні відмінності від поведінки води та інших над охолоджених рідин. Якщо його склад був однорідним, матерія просто не змогла б охолодитися до необхідних температур, при яких стане можливим формування ядра в нашому нинішньому поданні.

Таким чином, на думку вчених, залишається два варіанти: або ядро планети повністю замерзло, або воно дотепер залишається повністю рідким. Тим часом жоден з цих сценаріїв також не є вірним, оскільки ми знаємо, що планета має внутрішнє тверде і зовнішнє рідке ядро. Вирішити парадокс американські геологи поки не можуть. Вони пропонують вивчити можливість формування великого «шматка» заліза в планетарній мантії з його подальшим «утопленням» в ядрі. Якщо ж і цей варіант не спрацює, доведеться шукати якесь інше пояснення.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»