Головна / Земля / У корі Землі під океаном вчені виявили живі організми

У корі Землі під океаном вчені виявили живі організми

Американські гідробіологи вперше виявили живі організми в водоносному шарі земної кори під океаном. Активне мікробне співтовариство виявлено під товщею води глибиною 4,5 кілометра і в кількох десятках метрів від поверхні земної кори.

Відкриття належить фахівцям з Чиказького університету, які організували роботу Морської біологічної лабораторії. Результати дослідження гідробіологів опубліковані в виданні Nature.

Дослідження проводилося з допомогою буріння в районі осадового ставка Північний на західному схилі Серединно-Атлантичного хребта. Вік знайденої спільноти мікробів оцінюють у вісім мільйонів років. Виявлені організми настільки довго існують в повній темряві і при температурі 20-25 градусів Цельсія. Це істотно розширює діапазон знань про зародження життя на планеті.

Так як раніше були виявлені і досліджені тільки організми, які мешкають неподалік від гідротермальних джерел, тобто при температурі приблизно 400 градусів Цельсія. А от щодо холодних і темних умов бактерії знайдені вперше.