Технології

Дослідники розробили «рідкі алмази»

Дослідники з Гонконгу представили новий метод формування «рідких алмазів». У майбутньому їх можна використовувати в електроніці.

Дослідницька група під керівництвом університету Гонконгу (City University of Hong Kong, CityU) показала великий рівномірний алмазний масив, який вони зробили за допомогою наномеханічного підходу. Тепер вони зможуть використовувати деформовані алмази в функціональних пристроях в мікроелектроніці, фотоніки та квантових інформаційних технологіях.

«Експерименти по розтягуванню вперше показали надзвичайно велику рівномірну пружність алмазу. Наші результати демонструють можливість розробки електронних пристроїв шляхом інжинірингу деформацій алмазних конструкцій », – відзначили дослідники.

Дослідники пояснили, що алмаз вважається високоефективним електронним і фотонним матеріалом завдяки надвисокій теплопровідності, виключної рухливості носія електричного заряду, високою пробивною здатністю і ультрашироким зазором смуги пропускання. Тому вчені вважають його одним з кращих матеріалів, який можна використовувати в електроніці.

Вчені також виявили, що нанорозмірний алмаз можна еластично зігнути з більшою локальною деформацією. Це доводить, що властивості матеріалу можна використовувати для розробки функціональних алмазних пристроїв.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button