Технології

З’явилися сонячні панелі, які встановлюють замість вікон

Дослідники з Японії представили сонячні панелі, які одночасно пропускають світло і з його допомогою виробляють енергію. Їх неможливо відрізнити від звичайних вікон.

Група дослідників з Японії представила прозорі сонячні панелі, які можна використовувати замість вікон. За словами авторів статті, вони знайшли спосіб створення майже невидимих сонячних панелей — вони пропускають світло і отримують енергію за допомогою нього.

Вчені пояснили, що загроза зміни клімату продовжує зростати, тому пошук кращих способів інтеграції чистої енергії є пріоритетом для багатьох країн. У зв’язку із загрозою підвищення рівня океанів, можливість обмежити викиди парникових газів є життєво важливою для забезпечення процвітання землі в майбутньому. Прозорі сонячні панелі дозволять легше і ефективніше вбудовувати їх в будинки і будівлі.

Цей проект заснований на використанні взаємодії між ультратонкими матеріалами за допомогою провідного матеріалу — оксид індію-олова (ITO). Ця суміш безбарвна і прозора, тому її можна використовувати для прозорих сонячних панелей.

Нова система працює завдяки покриття матеріалу, ретельно підібраними тонкими металами і подальшого розміщення ізолюючого шару між ITO і парами дисульфіду вольфраму.

Така установка дозволила дослідникам контролювати контактний бар’єр між матеріалами. Крім того, конструкція, яку придумали дослідники, дозволяє більш ефективно перетворювати енергію, ніж існуючі сонячні елементи на основі ITO. Дослідники також розповіли про те, як цю конструкцію можна використовувати у великих масштабах для створення більш ефективних і прозорих сонячних батарей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button