Наука

Дослідники вперше виявили пульсації звуку і світла в двовимірних матеріалах (відео)

Вчені з Ізраїлю представили нову методику, яка дозволяє зафіксувати звукові і світлові хвилі в найтонших матеріалах.

Використовуючи надшвидкий трансмісійний електронний мікроскоп, дослідники з Ізраїльського технологічного інституту Техніон вперше зафіксували поширення комбінованих звукових і світлових хвиль в атомарно тонких матеріалах.

Експерименти проводили в лабораторії електронно-променевої квантової динаміки. Одношарові матеріали, також відомі як двовимірні матеріали, самі по собі є новими, вони складаються з одного шару атомів. Тепер вчені Техніона вперше показали, як імпульси світла рухаються всередині цих матеріалів. Їх результати з’явилися в журналі Science.

Світло рухається через простір зі швидкістю 300 тис. км / с. Проходячи через воду або скло, воно сповільнюється на долю секунди. Але при проходженні через деякі тверді тіла з декількома шарами світло сповільнюється майже в тисячу разів. Це відбувається тому, що світло змушує атоми цих спеціальних матеріалів вібрувати, створюючи звукові хвилі (також відомі як фонони), а ці атомні звукові хвилі, вібруючи, створюють світло.

Вчені світили імпульсами уздовж краю двовимірного матеріалу, створюючи в ньому гібридні звукосвітлові хвилі. Вони не тільки змогли записати ці хвилі, але і виявили, що імпульси можуть мимовільно прискорюватися і сповільнюватися. Ці хвилі навіть розділилися на два окремих імпульси, що рухаються з різною швидкістю.

«На відміну від інших методів, наша нова техніка дозволяє отримати зображення руху світла, не порушуючи його. Наші результати не могли бути досягнуті за допомогою існуючих методів. Таким чином, на додаток до наших наукових результатів ми представляємо раніше небачену техніку вимірювання, яка буде мати значення для багатьох інших наукових відкриттів », – додали дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button