Наука

Відкрито найпотужніше джерело енергії у Всесвіті

Ізраїльські вчені виявили, що під час злиття елементарних частинок відбувається утворення важких кварків і виділення величезної кількості енергії. За словами фізиків, навіть термоядерний синтез не може зрівнятися з міццю «термокваркової» реакції.

Відкриття відбулося в рамках дослідження екзотичних надважких частинок: ксі-баріонів, тетракварків і пентакварків. Фахівці університету Тель-Авіва і Чикаго Марек Карлинер і Джонатан Рознер хотіли з’ясувати, яким чином цим часткам вдається залишатися стабільними протягом тривалого часу.

Виявилося, що тетракварки і псі-баріони утворюються в результаті зіткнень інших елементарних частинок. В результаті злиття з’являються більш важкі частинки, і виділяється багато енергії. Фізики порівнюють цей процес з термоядерним синтезом, де аналогічним чином стикаються легкі елементи: водень або гелій. Тільки в цьому випадку виділяється в 10 разів більше енергії.

За словами фізика Геральда Міллера з університету Вашингтона, знайти застосування такого типу енергії неможливо, через коротке існування частинок, в яких відбувається реакція. Однак у Всесвіті можуть існувати об’єкти, що складаються з довгоживучих «чарівних» кварків.

Кнопка «Наверх»
Закрыть