Наука

Експерти пояснили, в чому користь протеїнових коктейлів

Якщо в якийсь момент людина вирішить, що їй хочеться сильне і спортивне тіло, то насамперед, ймовірно, потрібно буде змінити раціон харчування. Так, є певні продукти, на яких варто зробити акцент. Однак чимало людей, які до того ж не нехтують харчовими добавками, наприклад, порошковим протеїном. Але що ж в ньому хорошого і чому багато бодібілдери, той же знаменитий Арнольд Шварценегер, п’ють їх кожен день?

Photo by LyfeFuel on Unsplash

За даними Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA), харчові добавки — це продукти, що містять харчові інгредієнти, такі як вітаміни, мінерали, амінокислоти та трави. У цьому випадку протеїнові коктейлі містять амінокислоти, відомі як будівельні блоки білків. Харчові добавки бувають різних форм, від порошків до капсул та рідин. Багато видів порошкоподібних білкових добавок доступні з джерел тваринного (казеїновий білок) або рослинного походження (соєвий білок). Загалом, ви можете задатися питанням, чи корисний протеїновий порошок?

Існує певна стурбованість тим, що надмірне споживання білка може спричинити проблеми зі здоров’ям. Наприклад, у статті Harvard Health вказується, що високе споживання білка може призвести до каменів у нирках. Однак все обійдеться, якщо вибрати високоякісний білок, що міститься в більшості хороших протеїнових порошків, і пити його з розумом. Білкові коктейлі спочатку споживали спортсмени та любителі тренажерного залу, які хотіли збільшити свою м’язову масу та покращити результати. Поєднання протеїнових коктейлів з правильним харчуванням, тренуваннями з обтяженнями може сприяти зростанню м’язів і підвищенню фізичної працездатності.

Джамал Ремзі, випускниця факультету спортивних наук і співзасновник стартапу JRNY, присвяченого жіночому здоров’ю, пояснила, що протеїнові коктейлі — це не заміна прийому їжі.

“Оскільки протеїновий коктейль не призначений для заміни їжі, ви, ймовірно, отримаєте більше поживних речовин від збалансованого харчування», — зазначає Ремсі.
 Доктор Гері Бартлетт, терапевт NHS, сноубордист Team GB та посол Bio-Synergy, пояснює різницю між коктейлем, що замінює їжу, та білковим коктейлем.
“Замінник їжі має юридичне визначення щодо калорій, кількості білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мінералів. Тому тільки якщо протеїновий порошок змішати з іншими інгредієнтами — це буде повноцінний прийом їжі».
Так, якщо ви просто займаєтеся спортом для задоволення або намагаєтеся скинути зайву вагу, то протеїновий коктейль може стати необов’язковим, але досить корисним доповненням вашого раціону.

А ось дієтолог Healthspan Роб Хобсон розповідає, що вважає за краще замінювати сніданок коктейлем:

«Особисто я вважаю, що найкраща заміна їжі — це сніданок. Обід – повинен привести вас до вечері, і я думаю, що було б краще з’їсти щось більш суттєве [на обід], включаючи здорові жири та складні вуглеводи, щоб насититися», – говорить він.

Ситуація буде відрізнятися, якщо ви серйозно займаєтеся спортом. Наприклад, одне дослідження на 40 чоловіках показало, що ті, хто дотримувався дієти з високим вмістом білка, досягнутої за допомогою добавок, втратили більше жирової маси та збільшили м’язову масу, коли додавали силові та кардіотренування, порівняно з контрольною групою. Аналогічно, інше дослідження за участю 40 здорових дорослих показало, що добавки сироваткового білка зменшують очікуване зниження синтезу м’язового білка після втрати ваги (тобто підтримують загальний рівень м’язів при схудненні). Так, бодібілдери п’ють багато протеїнових коктейлів на додаток до свого неймовірно великого раціону, щоб добрати необхідну кількість білка з урахуванням вже наявної м’язової маси тіла і силових тренувань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button