Наука

Дослідники знайшли мозковий центр духовності

Команда зібрала дані людей з ушкодженнями головного мозку і пацієнтів, які перенесли видалення пухлини. Опитування та дослідження мозку добровольців допомогли знайти область, яка пов’язана з духовністю і релігійністю людини.

Image by Avi Chomotovski from Pixabay

Дослідження провела команда з Центру жіночого здоров’я Брігама (Бостон, США). Вчені взяли дані 88 пацієнтів відділення нейрохірурги, які недавно перенесли операцію з видалення пухлини головного мозку. Крім того, респондентів попросили пройти опитування про духовне прийняття себе до і після операції.

У другому експерименті брали участь понад 100 пацієнтів з ушкодженнями, викликаними проникаючими травмами голови. Їм також запропонували відповісти на питання про релігійність. Подробиці роботи опубліковані в журналі Biological Psychiatry.

Результати опитування першої групи показали, що з 88 пацієнтів 33 стали менш духовними, а віра 29, навпаки, зміцнилася. 29 пацієнтів не змінили свій світогляд. За допомогою цих даних і мережевого картування уражень вчені перевірили, як релігійність співвідноситься з різними частинами мозку. Вони виявили, що духовність пов’язана з навколо водопровідною сірою речовиною, яка бере участь у багатьох функціях, включаючи формування страху, модуляцію болю, альтруїстичне поводження і безумовну любов.

Результати опитування другої групи підтвердили висновки. До того ж в літературі автори роботи виявили свідоцтва того, що пацієнти ставали більш релігійними після впливу на цю область мозку.

Місця ураження, пов’язані з іншими неврологічними і психіатричними симптомами, теж перетиналися з «центром» духовності. Зокрема, пошкодження, що викликають хворобу Паркінсона, виявилися пов’язані з областю, що відповідає за низьку духовність. А ураження, що викликають марення і синдром чужої руки, перетиналися з областями, що корелюються з підвищенням духовності та релігійності.

Автори роботи відзначили, що дані, які вони використовували, не дають інформацію про те, в якому середовищі виховували пацієнтів, хоча це теж впливає на світогляд. Тому, щоб підтвердити висновки, потрібно провести більше подібних досліджень. Крім того, команда хотіла б перевірити, чи можна використовувати результати роботи в лікуванні хворих.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button