Наука

Створена “таблетка” для дослідження кишечника. Вона відстежує метаболізм онлайн

Дослідники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили безбатарейну біосенсорну систему у формі таблетки, призначену для безперервного моніторингу середовища кишечника. Це вперше дає можливість відстежувати метаболіти в режимі реального часу.

Прийнятий всередину датчик, що працює на біопаливі, полегшує доступ до досліджень тонкого кишечника. Це полегшує моніторинг рівня глюкози та забезпечує постійні результати. Ці вимірювання є важливим компонентом відстеження загального стану шлунково-кишкового тракту, важливим фактором у вивченні харчування, діагностиці та лікуванні різних захворювань, запобіганні ожиріння, відзначають автори розробки.

Будова розумної таблетки для моніторингу кишечника. Зображення: Ernesto De la Paz et al., Nature Communications

Біодатчик являє собою інтегровану схему, яка складається з біосенсора, що збирає дані, автономної системи збору енергії і бездротового передавача, які передає дані. Прототип розумної таблетки має довжину 2,6 см і діаметр 0,9 см. Дослідники протестували її тільки у свиней, у яких розмір шлунково-кишкового тракту такий же, як у людини.

Розробка стала можливою завдяки біопаливному елементу глюкози, який використовує внутрішні ресурси для роботи, відзначають дослідники.

Пристрій використовує глюкозу, присутню в кишечнику, як біопаливо для живлення. Змусити все це працювати за допомогою над малопотужної електроніки та стабільного, але невеликого біопаливного елемента на глюкозі було головним технічним завданням, яке ми вирішили. Патрік Мерсьє, професор електротехніки та обчислювальної техніки в Каліфорнійському університеті та співавтор дослідження

Старі методи прямого спостереження за внутрішньою частиною тонкої кишки можуть викликати значний дискомфорт у пацієнтів, генеруючи лише окремі короткі записи даних постійно мінливого середовища. Навпаки, цей біосенсор забезпечує доступ до постійних показань даних з часом, кажуть вчені. Вони вважають, що новий пристрій спростить дослідження тонкого кишечника, вивчення його мікробіому і лікування захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button