Земля

Дослідники знайшли причину поширення коров’ячого сказу

Раніше дослідники висували кілька гіпотез щодо причин виникнення губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби — нейродегенеративного захворювання, яке також називають «коров’ячий сказ», воно вперше з’явилося в 1980-х роках у Великобританії. Проте досі жодну з цих гіпотез не визнавали правильною. Дослідники вирішили перевірити найбільш відому теорію про міжвидове зараження від овець, хворих скрейпі — почесухою — нейрологічним інфекційним захворюванням.

Хвороба належить до сімейства недуг, що охоплюють неправильно складені білки, відомі як пріони. Для того, щоб зрозуміти їх походження, дослідники вводили певний варіант скрейпі у мишей і отримали пріон коров’ячого походження. Це дозволило їм показати, що хвороба може поширюватися у декількох видів і перетворюватися всередині різних організмів.

Миші виявилися «дуже хорошою моделлю, за якими можна перевірити, що станеться, якщо піддавати інших тварин впливу цих пріонів», — зазначив Олів’є Андреолетті, науковий співробітник Французького національного інституту агрономічних досліджень. Він додав, що ці результати пояснюються наявністю кількостей класичного коров’ячого сказу.

 

Згідно з їхньою гіпотезою, потім хвороба поширилася на велику рогату худобу в Європі, Північній Америці і багатьох інших країнах. Цьому процесу сприяло споживання продуктів харчування — в тому числі, злаки і потрухи з туш і тварин, уражених хворобою.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button