Земля

Дослідження показало, що пилок в повітрі може сприяти поширенню COVID-19

Виявляється, пилок рослин завдає неприємностей не тільки людям, що страждають на алергію. Як показує нове дослідження, висока концентрація пилку в повітрі сприяє поширенню коронавірусної інфекції.

Image by Free-Photos from Pixabay

Доктор Афанасіос Даміаліс з Мюнхенського технічного університету зауважив, що перші широко поширені випадки зараження COVID-19 в Європі збіглися з сезонним піком поширення пилку дерев. Дослідник вирішив з’ясувати, чи є між цими подіями зв’язок.

У новому дослідженні, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Sciences, міжнародна команда вчених порівняла швидкість поширення хвороби з даними про кількість пилку на 130 дільницях у 31 країні. Результати показали, що рівень поширення вірусу досягав піку, коли концентрація пилку була найвищою.

Згідно з дослідженням, рівень зараження підвищувався в середньому на 4 відсотки з кожним збільшенням на 100 зерен яку переносять по повітрю пилку на кубічний метр. У деяких містах Німеччини була зафіксована концентрація до 500 пилкових зерен на кубічний метр в день, що призвело до загального збільшення показників інфікування більш ніж на 20 відсотків. Локдаун, введений в містах, вдвічі зменшував цей ефект, але не усував його.

Вчені відзначають, що масштаби описуваного в статті ефекту можуть викликати здивування: «Вплив пилку, який переносять по повітрю, підвищує сприйнятливість до респіраторних вірусних інфекцій, незалежно від алергічного статусу». Однак вони зазначають, що хочуть «уникнути непорозумінь і не хочуть викликати паніку».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button