Технології

Дослідники зробили дешевий і екологічний скляний матеріал

Вчені з Німеччини придумали новий спосіб виробництва скла — він дешевий і екологічний. Метод дозволяє робити зі скла навіть маленькі деталі.

Дослідники пояснили, що скло використовується в високотехнологічної продукції в області оптики, телекомунікацій, хімії та медицини, а також в повсякденних предметах, таких як пляшки й вікна. Однак виробництво скла в основному базується на таких процесах, як плавлення, шліфування або травлення. Ці процеси існують десятиліттями, є технологічно складними, енергомісткими й сильно обмежені в плані реалізованих форм. Цю проблему захотіли вирішити вчені з Університету Фрайбурга в Німеччині.

Завдяки їхнім технологіям лиття під тиском Glassomer зі спеціального грануляту тепер можна виробляти скло і з високою пропускною здатністю при температурі всього 130 ° C. Потім литі компоненти з 3D-принтера перетворюються в скло в процесі термічної обробки; в результаті виходить чисте кварцове скло. Цей процес вимагає менше енергії, ніж звичайне плавлення скла, що призводить до енергоефективності та меншій кількості викидів.

Дослідники додали, що так вони розв’язували колишні проблеми в лиття скла, такі як пористість і абразивний знос частинок. Крім того, ключові технологічні етапи нового методу були розроблені з урахуванням використання води у вигляді основного матеріалу, що зробило технологію більш екологічною і довговічною.

«Ми бачимо великий потенціал особливо для невеликих високотехнологічних скляних компонентів. Поряд з прозорістю, дуже низький коефіцієнт розширення кварцового скла робить технологію цікавою. Датчики й оптика надійно працюють при будь-якій температурі, якщо ключові компоненти виготовлені зі скла», – додали дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button