Технології

Оптичне навігаційне обладнання дасть змогу дронам літати там, де немає GPS

Канадська компанія розробила рентабельну інерціальну оптичну систему, яку можна порівняти за точністю з авіаційними навігаційними датчиками. Технологія One Silicon Chip Photonics обіцяє точну аеронавігацію без підключення до GPS – удесятеро точніше, ніж інерціальні вимірювальні модулі МЕМС, що використовуються в сучасних БПЛА. Система стане в пригоді для автомобілів і дронів на самоуправлінні.

Електроніка стає дедалі меншою і швидшою, але мініатюризацію обмежує розсіювання тепла в мідних дротах. Заміна електронів на фотони, а міді на оптичне волокно може вирішити цю проблему, пише IE. Раніше фотонна технологія вимагала великих і дорогих перетворювачів, але тепер мікрофотонні та електронні компоненти можна інтегрувати на рівні мікрочипів.

Технологія оптичних МЕМС (мікроелектромеханічних систем) дає змогу позбутися обмежень електроніки та передавати дані швидше й ефективніше. Компанія OSCP розробляє і виробляє високопродуктивні датчики руху методом кремнієвої фотоніки. У них використовуються фотонні інтегральні схеми та МЕМС для вимірювання прискорення та обертання об’єкта.

OSCP прагне повністю інтегрувати оптичні компоненти в фотонний чип, знизити розмір, масу і споживання енергії. У результаті підвищується надійність системи, знижуються оптичні втрати, підвищується чутливість.

Що стосується літальних апаратів, то OSCP бачить широкі можливості застосування своєї технології для аеронавігації. Сучасні дрони оснащуються численними датчиками, камерами і лідарами, щоб протистояти умовам поганої видимості. Їхня кількість буває надмірною на догоду більшій надійності, що збільшує розмір, масу і вартість апарата. До того ж військові та рятувальні БПЛА часто діють у регіонах, де сигнал GPS недоступний, і висока точність стає надзвичайно затребуваною.

Технологія OSCP, за словами компанії, здатна перетворювати “тупі дрони” на розумні, забезпечуючи точну навігацію, навіть коли GPS недоступний.

Випробування технології були проведені спільно з французькою компанією Thales, що працює над створенням безпілотних рейкових апаратів. За словами її представників, датчики OSCP підвищують автономність транспортної системи і можуть збільшити пропускну здатність на 50%, а витрати електроенергії – на 15%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button