Технології

Дешевий та легкий екзоскелет – екіпірування майбутнього

ekzoskeletОборонне наукове агентство DARPA відкриває новий напрямок у розробці бойових екзоскелетів. Тепер американські військові спробують створити більш легкий і дешевий екзоскелет, який не буде давати солдату надзвичайних властивостей, а просто “обнулить” вагу звичайної екіпіровки.

Новим проектом DARPA не скасовує попередні програми по розробці екзоскелетів, такі як HULС або XOS 2. Новий екзоскелет можна буде без зусиль підігнати під існуючу екіпіровку, і він прийме на себе стандартну вагу спорядження американського піхотинця. Таким чином, новому екзоскелету не треба нести бійця 5 годин з вантажем 100 кг на плечах. Достатньо, якщо новий екзоскелет візьме на себе вантаж до 45 кг.

В рамках проекту DARPA планується розробити екзоскелет, який вільно поміщається під форму. Він забезпечить захист від травм, підвищить витривалість і силу, знизить стомлюваність і забезпечить профілактику і лікування гострих і хронічних хвороб опорно-рухового апарату.

Судячи з усього, фахівці DARPA націлені на використання існуючих технологій реабілітаційних екзоскелетів. Наприклад компанія Ekso Bionics продає лікарням свої роботизовані костюми, призначені для реабілітації пацієнтів, які страждають від паралічу. Живиться такий костюм від енергії акумулятора, причому однієї зарядки вистачає на кілька годин роботи. Гадаємо, що легка версія екзоскелета від DARPA буде працювати в декілька разів довше – в ідеалі не менше доби на одному заряді акумулятора. Для цього доведеться вирішити ряд проблем по енергоживленню, але знижені вимоги по навантаженню спрощують завдання.

Сьогодні можна з упевненістю говорити, що екзоскелети стануть звичайним елементом спорядження бійців спецназу високотехнологічних армій. Зі скороченням чисельності більшості армій все більш важливим стає питання характеристик кожного окремого бійця. Досвід бойових дій в Іраку і Афганістані показав, що успішне виконання бойового завдання багато в чому залежить від фізичної підготовки солдатів. Бійці, які змушені діяти в складних кліматичних умовах з важким спорядженням, дуже швидко втомлюються, роблять помилки і втрачають темп. Крім того, тактика дій малими підрозділами і використання компактної (але зовсім не легкого для людини) ракетної зброї і БПЛА. Екзоскелет – це єдиний спосіб зробити сучасного бійця більш рухливим, оскільки фізичні можливості людського організму вже не відповідають сучасним вимогам на полі бою.

Натхнення: http://rnd.cnews.ru

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button