Всесвіт

Вчені представили найдетальніше фото Андромеди

Міжнародна команда вчених представила нові зображення Андромеди. На них вперше можна вивчати структуру галактики й області народження зірок.

Вчені опублікували нове детальне радіозображення Андромеди – сестринської галактики Чумацького Шляху. Нові дані дозволять дослідникам визначити й вивчити регіони, де народжуються нові зірки.

Це дослідження – перше, в якому Андромеда зображена на мікрохвильовій частоті 6,6 ГГц. Така детальність дозволить вивчити структуру галактики і її вміст. Дослідники зможуть налагодити зв’язки між фізичними процесами й провести паралелі між явищами, які відбуваються в нашому Всесвіті.

До цього дослідження не було складено жодної карти, що відбиває таку розлогу область неба навколо галактики Андромеди в мікрохвильовому діапазоні частот від 1 ГГц до 22 ГГц. У цьому діапазоні випромінювання галактики дуже слабке, що ускладнює спостереження її структури. Однак тільки в цьому діапазоні частот видно певні особливості, тому наявність карти вкрай важлива для розуміння того, які фізичні процеси відбуваються всередині Андромеди.

Ореол Андромеди наближається до нашої галактики

Щоб спостерігати Андромеду на цій частоті, дослідникам було потрібно однодисковий радіотелескоп з великою ефективною площею. Для цього вчені використовували Сардинський радіотелескоп з 64-метровою антеною, він здатний працювати на високих радіочастотах.

Їм треба було 66 годин спостережень за допомогою сардинському радіотелескопу і послідовний аналіз даних, щоб дослідники склали карту галактики з високою чутливістю. Потім вони змогли оцінити швидкість зореутворення в Андромеді й створили детальну карту, на якій було виділено диск галактики як область, де народжуються нові зірки.

Для дослідження команда розробила і впровадила програмне забезпечення, яке дозволило протестувати нові алгоритми для виявлення джерел, які ніколи не вивчалися, нижнього випромінювання в поле зору навколо Андромеди на частоті 6,6 ГГц. На основі отриманої карти дослідники змогли визначити приблизно сто точкових джерел, включаючи зірки, галактики та інші об’єкти на тлі Андромеди.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments