Земля

Дослідники знайшли живі організми в диму підводних вулканів під арктичним льодом

Незвичайну “перехідну” бактерію знайшли в димних потоках від підводних вулканів.

Міжнародна група мікробіологів з Німеччини, Нідерландів і Данії виявила незвичайні бактерії U Sulfurimonas pluma, що мешкають в димному шлейфі, який тягнеться від гідротермальних вулканів, розташованих на глибині близько 2 500 км під льодом біля Північного полюса. Ці мікроорганізми використовують в якості джерела енергії водень.

Глибоко в океані, на кордонах тектонічних плит, підводні вулкани утворюють гідротермальні отвори. З цих джерел виходить гаряча безкиснева рідина, що містить велику кількість металів, таких як залізо, марганець або мідь. Коли гаряча вода змішується з навколишньою холодною та кисневою озерною водою, утворюються гідротермальні шлейфи, що містять димоподібні частинки сульфіду металу.

Дослідники виявили, що в цих шлейфах мешкають раніше невідомі бактерії з роду Sulfurimonas. Такі бактерії часто мешкають в гарячій воді у гідротермальних жерл. Для отримання енергії вони використовують сульфід, що виділяється з них.

Раніше невідомий вид U Sulfurimonas pluma пристосувався до альтернативного середовища: вони мешкають у холодній воді біля димних потоків. На відміну від своїх глибоководних родичів, бактерії цього виду є аеробними, тобто для їх існування потрібен кисень. Ці мікроорганізми активні при температурі від 0 до 4 ° C і використовують замість сульфідів водень.

Дослідники вважають, що гідротермальний шлейф не тільки поширює мікроорганізми з гідротермальних джерел, але також може забезпечити екологічний зв’язок між мешканцями відкритого океану та морського дна.

Наш філогенетичний аналіз свідчить про те, що U Sulfurimonas pluma, можливо, походить від предка, пов’язаного з гідротермальними джерелами, але розвинув більш високу толерантність до кисню, а потім поширився по океанах – говорить Массіміліано Моларі, мікробіолог Інституту Макса Планка та співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button