Земля

Перший в світі «Атлас поверхневих вод» об’єднує супутникові дані за 35 років

Об’єднаний дослідницький центр Європейської комісії (JRC) створив «Атлас глобальної динаміки поверхневих вод». Він наочно ілюструє зміни в озерах, річках і водно-болотні угіддя Землі з плином часу. Атлас дозволяє краще зрозуміти наслідки зміни клімату і дій людини для поверхневих водних ресурсів планети.

Неможливо переоцінити важливість води в нашому повсякденному житті. Поверхневі водні об’єкти, включаючи озера, ставки і ріки, особливо важливі як джерела води для побутових, промислових і сільськогосподарських потреб.

Оскільки поверхневі води Землі дуже динамічні, знання людства про те, де можна знайти водні об’єкти, не завжди були точними. Річ у тім, що вони рухаються і постійно змінюються — цілі озера висихають, утворюються нові річки і озера. Все це ускладнює картування рухомих об’єктів.

Ґрунтуючись на проєкті, який об’єднав тисячі років комп’ютерного часу з мільйонами супутникових зображень, «Атлас глобальної динаміки поверхневих вод» JRC підкреслює важливу роль, яку поверхневі води грають в балансі клімату та біорізноманіття нашої планети. Та й практично у всіх аспектів нашого повсякденного життя.

Атлас документує науку, що лежить в основі набору дійсно унікальних карт — вони ілюструють зміни в ресурсах поверхневих вод за останні 35 років.

Вчені вважають, що атлас може поліпшити наше розуміння наслідків зміни клімату та дій людини для поверхневих водних ресурсів. У свою чергу, чіткіше розуміння водних ресурсів допоможе розробляти більш ефективну політику, спрямовану на їх управління та захист.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»