ЕкологіяЗемля

Глобальне потепління загрожує льодовикам Азії

Одна третина льоду, що зберігається в льодовиках Азії, буде втрачена до кінця століття, навіть якщо світові вдасться утримати глобальне потепління нижче позначки 1,5 °C, повідомляють вчені. Такий розвиток подій вплине на водопостачання мільйонів жителів континенту.


Автори роботи з Нідерландів також розглянули сценарій, якщо критична температурна відмітка буде перевищена, і прийшли до висновку, що в цьому випадку льодовики Азії до кінця століття можуть втратити майже дві третини льоду.

«У регіонах, де танення льодовиків є важливою частиною річкового стоку, відступаючі льодовики можуть стати проблемою. Багато людей живуть в басейнах річок Інд, Ганг і Брахмапутра, що беруть свій початок в горах Азії. Річкова вода використовується для зрошення орних угідь, пиття і гідроелектростанцій», — говорить Філіп Крайейнбрінк, географ з Університету Утрехта, який керував дослідженням.

Мета з утримання глобального потепління нижче позначки 1,5 °C була поставлена на міжнародній кліматичній конференції в Парижі два роки тому. Але експерти кажуть, що для цього будуть потрібні масові зміни в світовій економіці.

В цілому вчені порівняли 110 кліматичних моделей і виявили, що висотні гірські льодовики в Азії, як правило, мають більш високі рівні потепління, ніж в середньому по світу. Усі аналізовані льодовики вже втрачають масу, крім тих, що в горах Куньлунь на заході Китаю.

Враховуючи вплив на рівень танення щебеню, що покриває деякі з льодовиків, команда підсумувала, що кількість льодових втрат в азіатських льодовиках майже пропорційна потеплінню, яке вони відчувають, хоча і з певними регіональними варіаціями.

«Навіть якщо температура стабілізується на її нинішньому рівні, втрата льодової маси буде продовжуватися протягом десятиліть, поки не буде досягнуто нової рівноваги», — сказали дослідники.

Автори підкреслили, що досягнення 1,5-градусної мети збереже значну частину водних ресурсів Азії і що розплата у разі невдачі буде прямо залежати від ступеня провалу кліматичної програми.

Дослідження опубліковане в журналі Nature.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments