Наука

Дослідження: 52% морських птахів їдять пластик і накопичують його в організмі

Міжнародна команда вчених виявила, що до 52% птахів не тільки їдять пластик, але і накопичують його у своєму тілі.

Не всі антропогенні фактори шкідливі для птахів / Wag!

Морські птахи з острова Гоф в Південній Атлантиці, острови Маріон близько Антарктиди, а також з берегів Гаваїв і Західної Австралії мають небезпечну звичку: їсти пластик. Автори нової роботи вивчили 32 види морських птахів, відібраних з усього світу.

Пластикові відходи, які потрапляють в океан, нагріваються під сонячними променями й через це розпадаються на найдрібніші частинки — мікропластик. Вони схожі за розміром на дрібну рибу або комах, якими найчастіше харчуються морські птахи.

Автори відзначають, що вживання пластику може завдати птахам фізичної шкоди й стати причиною загибелі морських птахів. На сьогодні біологічні наслідки споживання мікропластику не до кінця відомі.

Автори нової роботи проаналізували масло з підшлункової залози у 145 морських птахів, які живуть в 16 різних місцях по всьому світу. Вивчаючи концентрації хімічних речовин у цій олії, дослідники можуть визначити вміст забруднюючих речовин у внутрішніх жирових запасах птиці.

Високі концентрації хімічних речовин знайшли у морських птахів, які також активно поїдали пластик. В результаті від 10 до 30% птахів у всьому світі, ймовірно, накопичують хімічні речовини через те, що їдять мікропластик. Всього 52% вивчених птахів мають звичку поїдати його.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button