Наука

Сидячий спосіб життя: ВООЗ попередила всіх людей про негативні наслідки

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що до 2030 року бездіяльність стосовно наслідків сидячого способу життя надасть найсильніший вплив на весь світ, змусивши людей витрачати десятки мільярдів доларів на лікування.

Image by Arpit from Pixabay

У новому звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) говориться, що до 2030 року виникне майже 500 мільйонів нових випадків захворювання на діабет 2 типу, безліч інших людей будуть страждати від високого кров’яного тиску і деменції. Так, якщо уряди не вживуть термінових заходів для заохочення більшої кількості людей до регулярного заняття спортом, повідомляє ВООЗ, річні витрати на лікування сягатимуть приблизно 27 мільярдів доларів (24 мільярди фунтів стерлінгів).

“У громадській охороні здоров’я мало областей, де дані про необхідні дії настільки переконливі, рентабельні і практичні», — йдеться в першому глобальному звіті ВООЗ про фізичну активність, де зазначається, що регулярні фізичні вправи знижують ризик передчасної смерті на 20-30%. 

Проте, незважаючи на очевидні переваги, реалізація політики, спрямованої на заохочення більшої кількості фізичних вправ, була «повільною і нерівномірною», що призвело до «невеликого прогресу», говориться в звіті.

“Наслідком цієї” бездіяльності» є те, що і без того перевантажені системи охорони здоров’я обтяжені запобіжними захворюваннями”, — додають фахівці. 

Якщо ситуація не зміниться, ВООЗ прогнозує, що до 2030 року буде зареєстровано 499 208 млн нових випадків запобіжних неінфекційних захворювань (НІЗ) і психічних розладів, таких як діабет 2 типу, інсульт, деменція, депресія і деякі види раку. Більше 40% з них припаде на країни з рівнем доходу нижче середнього, такі як Кенія, Індія і Бангладеш.

Згідно зі звітом ВООЗ, майже половина нових випадків НІЗ пов’язана з гіпертонією (високим кров’яним тиском), а 43% — з депресією. В організації також заявили, що близько 7-8% всіх випадків серцево-судинних захворювань, депресії і деменції можна було б запобігти, якби люди були більш активними.

Вивчивши дані зі 194 країн, фахівці з’ясували, що менше половини з країн мають національну політику щодо фізичної активності, з яких менше 40% діють. Рівні фізичної активності у дітей молодшого віку були особливим прогалиною, оскільки менше 30% країн відстежують фізичну активність дітей у віці до п’яти років.

Лікар Тедрос Адханом Гебрейесус, генеральний директор ВООЗ, закликав уряди, –

«нам потрібно, щоб більше країн розширило реалізацію політики для підтримки у людей активного способу життя. Переваги величезні не тільки для фізичного та психічного здоров’я людей, але і для суспільства, навколишнього середовища та економіки».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button