Технології

Машина видобуває воду з повітря і працює навіть в пустелях

За повідомленням Reuters, 82-річному інженеру вдалося побудувати машину, яка витягує воду з розрідженого повітря. Технологія використовує електрику для конденсації водяної пари.

Іспанський інженер винайшов машину, яка може витягувати воду з повітря. Розробка допомагає людям у віддалених регіонах, де не вистачає води, можливо, навіть у пустелях.

Брак води — серйозна проблема в усьому світі. Навіть стійкі громади можуть зіткнутися з раптовою нестачею питної води через політичний конфлікт, стихійні лиха або навіть зміни клімату. Винахід 82-річного Енріке Веги став результатом однієї з таких катастроф, що сталася у рідній країні, Іспанію. Вона схильна до посух і зіткнулася з такою посухою на початку 1990-х років, яка тривала п’ять років. Принцип роботи машини такий же, як і у кондиціонера. Пристрій використовує електрику для охолодження навколишнього повітря, а після успішно конденсує водяна пара.

Однак винахід Веги не працював при високих температурах навколишнього середовища, наприклад, при 40 °C., а це звичайне явище в районах з дефіцитом води, наприклад, в пустелях. Тому він поліпшив можливості машини й заснував компанію Aquaer. Пристрій став працювати при екстремально високих температурах.

Крім надання водних розчинів для харчової промисловості та охорони здоров’я, компанія також поставила обладнання для сіл і малих міст через неурядову організацію (НУО) Water Inception. Менша модель машини може подавати 50-70 літрів води в день, а більша установка може — до 5 000 літрів в день.

Компанія Water Inception також встановила машину продуктивністю 500 літрів на день в таборі біженців недалеко від Тріполі в Лівані. Зараз НУО збирає кошти для установки сонячних панелей на машину і зниження електричних, а також екологічних витрат процесу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button