Людина

Дослідження: через екстремальну спеку в 2019 році померло 356 тисяч осіб

Дослідники з США з’ясували, що тільки за 2019 рік по всьому світу через екстремальну спеку загинули 356 тис. осіб. Вони попереджають, що це число може вирости.

Вчені відзначили, що екстремальна спека стає все більш поширеним явищем в усьому світі, при цьому очікується зростання числа смертей і захворювань, пов’язаних зі спекою. Автори нового дослідження Heat and Health опублікованого в журналі The Lancet, рекомендують негайно і термінові скоординувати на глобальному рівні зусилля щодо пом’якшення наслідків зміни клімату та підвищенню стійкості до екстремальної жари.

Згідно з новим дослідженням, яке охоплює моделювання наслідків спеки, понад 356 тис. смертей у 2019 році були пов’язані зі спекою, вчені очікують, що це число буде рости в міру підвищення температури у всьому світі. Однак, як зазначають автори, багато смертей, пов’язані зі спекою, можна запобігти шляхом пом’якшення наслідків зміни клімату та зменшення впливу екстремальної спеки.

При впливі екстремального теплового стресу здатність організму регулювати внутрішню температуру знижується, що призводить до теплового удару. Крім того, фізіологічні терморегуляторні реакції, які залучені для захисту температури тіла, викликають інші види напруги й можуть привести до кардіо респіраторних захворювань.

Екстремальна спека також знижує продуктивність праці, це торкнулося понад 1 млрд людей, які живуть і працюють в регіонах з впливом сильної спеки. Ці працівники часто повідомляють про зниження продуктивності праці через тепловий стрес, багато хто з них займаються ручною працею і не мають можливості робити перерви на відпочинок або інші заходи для зменшення наслідків теплового впливу.

«Для боротьби з екстремальною спекою необхідні два стратегічні підходи. Один з них – пом’якшення наслідків зміни клімату шляхом зниження викидів вуглецю і протидії подальшому потеплінню планети. Інший – визначення своєчасних і ефективних заходів профілактики й реагування, особливо в умовах низьких ресурсів. З огляду на, що до кінця цього століття більша частина населення планети буде щорічно піддаватися небезпечній спеці тижнями, нам необхідно знайти способи ефективного і стійкого охолодження людей », – зазначив співавтор статті професор Крісті Ебі з Університету Вашингтона (США).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button