Здоров'я

Продукти для здоров’я серця: радять дієтологи

 

Нове дослідження науковців з університету Едіт Кован (УЕК) показало, що споживання продуктів, багатих на вітамін К, на 34 % зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (включаючи атеросклероз). Про це розповідає Асоціація дієтологів України.

Дослідники вивчили дані понад 50 000 осіб, які брали участь у данському дослідженні здоров’я, харчування та раку протягом 23-річного періоду. Дослідники зробили висновок, що люди, які споживали більше продуктів із вмістом вітаміну К, мали менший ризик розвитку серцево-судинних захворювань, пов’язаних з атеросклерозом (відкладання жирових бляшок на внутрішній поверхні стінок артерій).

Існує дві форми вітаміну К: вітамін К1 надходить до нашого організму переважно з зелених листових овочів та рослинних олій, тоді як вітамін К2 міститься у м’ясі, яйцях та ферментованих продуктах, таких як сир.

Дослідження показало, що люди, які у високій кількості споживали вітамін К1, на 21 % рідше були госпіталізовані із серцево-судинними захворюваннями, пов’язаними з атеросклерозом.

При вживанні вітаміну К2 зниження ризику госпіталізації із серцево-судинними захворюваннями становило 14%.

Також зменшення ризиків спостерігалося для всіх типів серцевих захворювань, пов’язаних з атеросклерозом, особливо для захворювань периферичних артерій (зменшення ризиків на 34 %).

Дослідники з УЕК разом із головним автором дослідження доктором Нікола Бондонно зазначили, що результати зазначеного аналізу вказують на те, що споживання більшої кількості вітаміну К може бути важливим для профілактики атеросклерозу та супутніх серцево-судинних захворювань.

Поточні дієтичні рекомендації щодо споживання вітаміну К зазвичай базуються лише на кількості вітаміну К1 для забезпечення нормального згортання крові.

Однак з’являється все більше доказів того, що споживання вітаміну К, окрім показань у чинних рекомендаціях, також може забезпечити захист від розвитку інших захворювань, таких як атеросклероз.

Хоча для повного розуміння впливу вітаміну К необхідні додаткові дослідження, дослідники запевняють, що його дія полягає у захисті від накопичення кальцію у великих артеріях організму, що перешкоджає кальцифікації судин.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button