Здоров'я

Дослідження: доступність фастфуду збільшує ризик розвитку діабету II типу

Американські вчені з’ясували, що жителі районів з високою доступністю ресторанів швидкого харчування більшою мірою схильні до ризику розвитку цукрового діабету 2 типу.

Чим ближче ваш будинок до ресторану швидкого харчування, тим вища ймовірність, що у вас розвинеться цукровий діабет 2 типу.

Все більше досліджень виявляють зв’язок між забудованими житловими кварталами і ймовірністю того, що у їх жителів розвинуться різні захворювання, такі як хвороби серця, цукровий діабет 2 типу (T2D) і деякі види раку. Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету показало, що проживання в районах з більшою доступністю ресторанів швидкого харчування у всіх регіонах Сполучених Штатів пов’язано з  вищим ризиком розвитку діабету 2 типу.

Результати також показали, що наявність більшої кількості супермаркетів може захистити від розвитку T2D, особливо в приміських і сільських районах.

Дослідницька група використовувала дані Управління охорони здоров’я ветеранів США про більш ніж дев’ять мільйонів ветеранів з більш ніж 1,2 тисячі медичних установ по всій країні. Вчені склали когорту з більш ніж чотирьох мільйонів ветеранів без діабету на базі електронних медичних карт за період з 2008 по 2016 рік. Стан здоров’я кожного ветерана відстежувалася протягом 2018 року або до тих пір, поки людина не захворіла на діабет або не помер.

Вчені також визначили число ресторанів фастфуду, що знаходяться в крокової доступності в тих міських районах, де проживали пацієнти. Для передмістя враховувалося відстань між будинком і рестораном і будинком, рівне близько 10 кілометрів, а в сільській місцевості – 16 кілометрів.

За час спостережень у 13,2 відсотка когорти був вперше діагностований цукровий діабет другого типу. Чоловіки хворіли частіше, ніж жінки (13,6 проти 8,2 відсотка). Найнижчий рівень захворюваності був серед тих, хто проживав в передмістях і малих містах (12,6 відсотка). За словами вчених, оскільки в дослідженні ветеранами найчастіше були чоловіки з високою фінансовою стабільністю і хорошим здоров’ям, результати не можуть бути узагальнені на все цивільне населення, чия захворюваність на цукровий діабет може бути набагато вище.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button