Здоров'я

Вчені розвіяли міф про шкідливість солі

Вчені розвіяли міф про шкідливість соліВсі останні роки медики стверджували, що сучасні люди повинні намагатися обмежувати себе в споживанні солі, так як цей продукт підвищує артеріальний тиск і провокує гіпертонію. Однак не виключено, що ця точка зору на проблему буде переглянута. Вчені вже почали сумніватися, чи винна саме сіль у розвитку тих хвороб, які їй приписувалися.

Багато експертів не сумніваються в тому, що солі з’їдається занадто багато, і в цьому корінь таких бід, як підвищений тиск і передчасна смерть. За даними журналу «Медицина Нової Англії», скорочення солі в щоденному раціоні може знизити рівень смертності в США на вражаючу цифру – від 44000 до 92000 випадків на рік. Проте знайшлися фахівці, які засумнівалися в тому, що сіль настільки шкідлива.

Вчені з Католицького Університету Левена перевірили показники здоров’я у більш ніж трьох тисяч осіб, які не мають проблем зі серцем. При цьому дослідники зафіксували, яку кількість солі вони споживають. Через сім років експерти знову перевірили самопочуття у всіх учасників експерименту. З’ясувалося, що рівень смертей і несмертельних серцевих нападів був вищий в групі людей, які споживали мало солі.

Тому не варто думати, що здоровий спосіб життя апріорі припускає відмову від солі. Як змогли переконатися левінські дослідники, люди, які практично не вживають солі, парадоксальним чином виявляються в групі підвищеного ризику інсульту або серцевого нападу. Що показово, до їх відкриття близькі і німецькі лікарі. У Німеччині, де від гіпертонії страждає 50 відсотків населення, був проведений ряд досліджень, які змусили місцевих вчених засумніватися, чи винна саме сіль у цієї хвороби. Недавній експеримент показав, що зниження добової дози солі в їжі знижує артеріальний тиск всього на одиницю. Висновок експертів: сіль не має сильного негативного впливу на організм, як їй це часто приписують.

Критики цієї теорії говорять про те, що відстежити кількість споживаної солі вкрай складно, так як ми отримуємо її ще з оброблених продуктів – соусів, піци, сиру, ковбаси і т.д. Для тих, хто зловживає цими продуктами, перевищення норми солі може виявитися фатальним.

Натхнення: medinfo.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button