Всесвіт

Створено перше тривимірне зображення атмосфери Юпітера

Знімок розкриває несподівані особливості великої червоної плями: вона може бути глибшою, ніж припускали.

Юпітер 

Нові дані отримані за допомогою зонда NASA «Юнона», який у 2016 році вийшов на орбіту газового гіганта й обертається навколо нього. Весь цей час астрономи збирали дані, що передаються апаратом. У нього є мікрохвильовий радіометр, який і дозволив заглянути всередину атмосфери планети й вивчити структуру її знаменитих вихорів. Найвідоміший з них — велика червона пляма, що перевищує розміри Землі.

Свої висновки міжнародна група авторів, очолювана фахівцем з Південно-Західного науково-дослідного інституту (США), представила в журналі Science.

Вчені показали, що вихори на Юпітері мають вищу температуру у верхній частині атмосфери, де її щільність нижча, і нижчу — внизу, де щільність хмар вища. А циклони, що обертаються в протилежному обертанню планети напрямку, навпаки, холодніше вгорі й тепліше в нижній частині.

Крім цього, автори дослідження дізналися, що шторми газового гіганта набагато «глибші», ніж передбачалося. Деякі з них на 100 кілометрів нижчі верхньої частини хмар, а деякі, в тому числі велика червона пляма, — більш ніж на 350 кілометрів нижчі.

Отже, циклони існують не тільки в тих частинах, де накопичується вода та утворюються хмари, але і нижче кордону, де сонячне світло здатний нагріти атмосферу.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button