Здоров'я

Музика Nirvana і Мадонни допомагає поліпшити показники ЕКО

Як музика впливає на запліднення яйцеклітинБарселонські репродуктологи з клініки при Інституті Маркеса звернулися до музичної терапії, щоб підвищити успішність ЕКО (Екстракорпоральне запліднення). В результаті лікування у пари з Ліверпуля народився син Фредді, пише The Daily Mail. До цієї вагітності мати Фредді пережила два викидні. Уникнути третього, за словами експертів, допомогло те, що яйцеклітинам ставили музику.

Ідея така: вібрації, створювані звуком, допомагають запліднити яйцеклітину. До речі, за словами батьків хлопчика, дитина полюбила музику з перших своїх днів. Він відразу заспокоюється при її звуках. Вчених це не дивує. У ході своєї роботи вони ввели сперматозоїди приблизно в 1000 яйцеклітин, помістивши їх в інкубатори.

Далі в половину інкубаторів встановили колонки, регулярно програючи музику. У список виконавців входили композиції Майкла Джексона і Мадонни, також композиції Nirvana, Metallica, твори Баха, Моцарта, Вівальді. Як і очікувалося, не всі яйцеклітини запліднюються.

Але, на подив фахівців, показники запліднення були приблизно на 5% вище в інкубаторах, де влаштовувалася музична терапія. Музика працювала однаково добре незалежно від стилю. Відомо: ембріони не можуть розпізнавати звуки мінімум до 14-го тижня. Значить, тут ефект виробляли саме звукові вібрації.

Можливо, вібрації сприяли потраплянню поживних речовин в яйцеклітину і прискорювали виведення токсичних клітинних відходів. Власне, коли відбувається зачаття природним чином, запліднена яйцеклітина спочатку піддається коливанням в фаллопієвій трубі, а потім скорочень в матці. Про те, що підхід працює, говорить не тільки приклад батьків Фредді, а й інших пар з 17 країн.

Вже для народжених малюків надзвичайно цікавими являються http://clip-na.biz/. Зміна яскравих картинок, разом з музикою, викличе в малюка живий інтерес до музики. А його батьки можуть віднайти і для себе цікаві новинки, кліпи 2014 року.

Натхнення: http://meddaily.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button