Головна / Екологія / Зелена альтернатива бетону

Зелена альтернатива бетону

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) придумали, як з вуглекислого газу робити будівельний матеріал, за технічними характеристиками схожий з бетоном. В якості основного компонента для зеленого бетону використовується двоокис вуглецю, що викидається в атмосферу електростанціями.

Новий матеріал назвали CO2NCRETE (слово утворене з хімічної формули вуглекислого газу CO2 і слова concrete — цемент). До речі, саме з виробництвом традиційного бетону пов’язано близько 5% всіх викидів вуглекислого газу в світі.

Вчені припускають, що зелений бетон поліпшить ситуацію із забрудненням повітря, так як в процесі його виробництва не утворюється шкідливих викидів і більше того — утилізується двоокис вуглецю, що надходить у повітря від електростанцій.

Зміст інноваційної розробки полягає в тому, що, нарешті, знайшлося корисне застосування того газу, який в цілях охорони навколишнього середовища накопичували раніше.

Експериментальні зразки зеленого бетону зараз виготовляють в університетській лабораторії. Суміш вуглекислого газу і вапна поміщають в 3D-принтер і друкують з нього матеріал. Але автори розробки вивчають можливість масштабного виробництва CO2NCRETE для будівництва.

Натхнення: greenevolution.ru