Екологія

У Сибірі через потепління вибухає підземний газ. Це небезпечно для людей

Вчені з центру видобутку вуглеводнів Сколтеха з’ясували, що глобальне потепління викликає вибухи підземного газу в Сибірі, ??через які утворюються величезні кратери.

 

Автори нової роботи докладно описали, як на півострові Ямал і в інших регіонах Західного Сибіру утворюються величезні кратери: всього їх з’явилося 20 штук. Дослідники пояснюють, що це відбувається через глобальне потепління: вічна мерзлота тане і велика кількість природного газу різко виходить назовні.

Перші кратери знайшли ще у 2014 році, їх походження пов’язували з падінням метеорита або навіть з кріовулканізму.

Тепер вчені підтвердили, що це відбувається через вибухи метану. Щоб довести це, вони вивчили С17 – це один з найбільших відомих кратерів на Ямалі. Щоб вибух стався, потрібно поєднання кількох факторів: невелика товщина шару вічної мерзлоти, її висока насиченість метаном і наявність підземних резервуарів холодної солоної води вперемішку з природним газом.

Через те, що вічна мерзлота тане, з’являються швидкі потоки талої та підземної солоної води, далі вони починають руйнувати крижаний шар, і коли він стає критично тонким, щоб стримувати тиск метану, відбувається вибух. В результаті може вийти кратер глибиною в десятки метрів.

Ці вибухи потенційно небезпечні, тому що можуть відбуватися поблизу житлових районів. Велика частина території півострова Ямал потенційно небезпечна.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button