Земля

Дослідження показало, що черепахи погано уявляють, куди вони пливуть

Дослідження, опубліковане в Journal of the Royal Society Interface, показало, що у морських черепах є механізми загальної навігації на основі геомагнітних даних, але в основному тварини погано орієнтуються і «сподіваються» на вдачу.

Вчені встановили на 22 морських черепахах виду Біса (Eretmochelys imbricata) GPS-трекери і досліджували маршрути переміщення цих тварин. Виявилося, що черепахи повертаються до кормових угідь після спарювання і розмноження обхідними шляхами.

Наприклад, одна черепаха подолала в цілому 1306 км, щоб знайти острів, до якого від вихідної точки було всього 176 км. Дослідники виявили, що, як правило, тварини багато плавали колами, перш ніж знову змогли осісти на суші. У середньому, як показало дослідження, шлях, який черепахи пропливли від місця спарювання до кормових районів, виявився у два рази більше найкоротшого.

Сліди руху черепах до місць годування (позначені зірочкою). Зображення: Hays et al., Journal of the Royal Society Interface

Морські черепахи добре відомі своєю здатністю мігрувати на величезні відстані через океан, зупиняючись на невеликих і ізольованих островах, розташованих далеко від інших місць. Попередні дослідження показали, що черепахи «відчувають» магнітне поле Землі і можуть використовувати його для орієнтування.

Автори нової роботи відзначають, що можливості магнітної навігації насправді істотно обмежені: «геомагнітна карта» виходить досить грубою і з низькою роздільною здатністю. В інтерв’ю The Guardian професор Грем Хейс, співавтор дослідження з Університету Дікіна, зазначив, що магнітна навігація не допомагає тваринам побудувати прямий маршрут, а скоріше підказує, коли вони сильно віддаляються від маршруту.

Вчені відзначають, що поведінка і навігація у черепах сильно відрізняються від поведінки деяких морських птахів, які також використовують магнітне поле для орієнтації. Птахи, як правило, набагато швидше знаходять потрібний напрямок. Вчені вважають, що птахи використовують запахи для коригування маршруту, а у морських черепах таких додаткових сенсорних даних немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button