Земля

Палеонтологи з’ясували, як розвивався мозок динозавра

Дослідники з Бристольського університету у Великобританії розповіли про те, як змінювався череп дрібних динозаврів пситакозаврів протягом життя, і в залежності від цього трансформувалося положення тіла в просторі. Дослідження, опубліковане в PeerJ, проводилося за допомогою методу мікрокомп’ютерної томографії на основі збережених зразків на трьох стадіях розвитку: дитинча, підліток і доросла особина.

Пситакозаври були найбільш поширеним видом динозаврів в ранньому крейдяному періоді, тобто 125 мільйонів років тому. Мешкали вони в Східній Азії, переважно на північному сході Китаю. Це були травоїдні тварини з характерним потужним дзьобом на верхній щелепі.

Палеонтологи выяснили, как развивался мозг динозавра

Дитинчата народжувалися дуже дрібними, розміром з хом’яка, а дорослі особини досягали двох метрів у довжину. По мірі зростання змінювалася форма мозку динозавра: від лежачого в потилиці позаду величезних очей дитинча до довгастого, що тягнеться до зводу черепа мозку дорослого. Відповідно, з віком змінювалася і форма черепа.

Серед таких змін найбільш примітно значне зменшення розмірів надочноямкового відділу, збільшення латерального потовщення парокципитальних відростків потиличної кістки і зменшення кута між латеральним (він же горизонтальний) півкруглим каналом, в якому розташований вестибулярний апарат, і площиною твердого неба.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button