Всесвіт

Астронавти зможуть добувати воду з давніх місячних вулканів

Дослідники з США з’ясували, що в кратерах Місяця потенційно збереглася вода у вигляді льоду. Майбутні астронавти можуть використовувати її для пиття або перероблення в ракетне паливо.

Дослідники пояснили, що мільярди років тому на Місяці сталася серія вулканічних вивержень, що покрили сотні тисяч квадратних кілометрів поверхні гарячою лавою. У новому дослідженні вчені припускають, що вулкани могли зберегти на поверхні супутника товщі льоду, які усівають місячні полюси і в деяких місцях можуть досягати десятків або навіть сотень метрів в товщину.

«Це можна порівняти з інеєм на Місяці, який утворився з часом», – зазначив Ендрю Вілкоскі, провідний автор нового дослідження і аспірант кафедри астрофізичних і планетарних наук (APS) і лабораторії фізики атмосфери і космосу (LASP) Каліфорнійського університету в Боулдері.

Дослідники використовували симуляції, щоб відтворити умови на Місяці задовго до виникнення складного життя на Землі. Вони виявили, що стародавні місячні вулкани викидали величезну кількість водяної пари, який потім осідав на поверхні, утворюючи запаси льоду, які, можливо, дотепер ховаються в місячних кратерах. Це потенційно корисний матеріал для майбутніх дослідників Місяця, яким знадобиться вода для пиття і перероблення в ракетне паливо.

При цьому в дослідженні, проведеному в 2020 році, вчені підрахували, що майже 9 000 квадратних кілометрів місячної поверхні здатні утримувати лід — в основному в районі північного і південного полюсів Місяця.

Останні дослідження вчених з місячного і планетарного інституту в Х’юстоні показують, що ці вулкани, ймовірно, також утворювали високі хмари, що складаються в основному з чадного газу і водяної пари. Ці хмари потім кружляли навколо Місяця, створюючи тонку і недовговічну атмосферу.

Команда використовувала оцінки, згідно з якими на Місяці відбувалося одне виверження в середньому кожні 22 тис.років. Потім дослідники простежили, як вулканічні гази могли кружляти навколо Місяця, випаровуючись в космос з плином часу. За оцінками групи, близько 41% води з вулканів могло сконденсуватися на Місяці у вигляді льоду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button