Здоров'я

Дослідження показало, що хлор в басейнах може стати причиною респіраторних захворювань

Нове дослідження показало, що плавальні басейни можуть викликати респіраторні проблеми через високий рівень хлору. Якщо басейни не знизять використання побічних продуктів дезінфекції хлором, це може привести до проблем зі здоров’ям, включаючи астму або серйозний випадок COVID-19 в разі зараження.

Дослідження показало, що хлор в басейнах може стати причиною респіраторних захворювань

Вчені вважають, що велика кількість хлору в басейнах може привести до проблем з диханням і навіть раку.

Дезінфекція води в басейні необхідна, але хлор може вступати в реакцію з органічними речовинами, що вносяться плавцями, такими як піт, сеча, лосьйон для засмаги або косметика, і створювати побічні продукти дезінфекції. Раніше вчені виявили, що ці побічні продукти пов’язані з такими проблемами зі здоров’ям, як рак сечового міхура, проблеми з диханням, а також ускладнення при вагітності.

Тепер в дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Science and Technology, американські вчені зібрали проби води з басейнів, як закритих, так і відкритих, і виявили до 71 різних побічних продуктів дезінфекції. Однак у дослідників є шлях до розв’язання проблеми.

Вчені також зібрали зразки з басейнів, оброблених за допомогою процесу, відомого як іонізація міді й срібла. У цьому процесі іони міді й срібла генеруються за допомогою електролізу і потрапляють у воду плавального басейну. В результаті рівень продуктів дезінфекції знизилися на 80%.

«Заохочення плавців утримуватися від сечовипускання в басейнах і прийняття додаткових запобіжних заходів, таких як прийняття душу перед входом в басейн, також може зменшити кількість побічних продуктів дезінфекції», – пишуть вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button