Здоров'я

Про що може сигналізувати дзвін у вухах?

Стрес, аномальний ріст кісток, струс мозку – все це викликає шум у вухах, так званий дзвін. Цей стан може бути ознакою цілої низки серйозних проблем зі здоров’ям.

Чому дзвенить у вухах?

Якщо у вас дзвенить у вухах, то вони намагаються вам щось “розповісти”. Таким чином вони сповіщають, що щось у вашому організмі працює не так, як повинно бути. Дзвін може бути у дорослих, молодих чи старих людей, він буває постійним або переривчастим, надзвичайно настирливим або легким фоновим шумом. І цей стан може мати багато причин. Але ви не повинні терпіти цей дзвін. Ось про що вуха можуть сигналізувати вам.

Зробіть звук тихіше

Найчастіше шум у вухах виникає внаслідок впливу досить гучних звуків. Люди, що працюють з такого роду обладнанням, наприклад з бензопилами, або грають в ансамблі, піддаються високому ризику появи дзвону у вухах. Але ви можете зробити деякі кроки, щоб захистити себе від цього неприємного відчуття. Якщо ви бігаєте, то не варто слухати музику в гучному режимі, а при скошуванні газону намагайтеся захищати свої вуха від такого гучного шуму.

Час для гігієни

Дуже часто накопичення вушної сірки може блокувати вуха, внаслідок чого ви чуєте звуки, яких немає і не повинно бути. Просто зверніться до лікаря, і він почистить вуха і видалить пробки, якщо такі будуть виявлені. Як тільки пробка вийде, дзвін у вухах неодмінно зникне.

Вам потрібно оглянути свою голову

Останнім часом були удари головою? Дзвін у вухах – незмінний ознака струсу мозку, особливо в тому випадку, якщо воно однобічне. Серед інших симптомів відзначають головний біль, запаморочення, сильну нудоту. При заняттях спортом і роботі на будівництві, інших небезпечних виробництвах завжди користуйтеся захистом для голови, надягайте каски або шоломи.

Огляд у дантиста

Невралгія скронево-нижньощелепного суглоба локалізується там, де щелепна кістка з’єднується з черепом, а не всередині вуха, але це все одно може викликати у вас аномальний стан, ніби ви чуєте звуки, дзвін. У вас проблеми з щелепою? Зверніться до стоматолога – він допоможе вам справитися з цією проблемою.

Варто забути про таблетки

Багато лікарських засобів провокують появу дзвону, особливо яскраво він проявляється при вживанні великих доз. Сюди можна віднести антибіотики, заспокійливі засоби і навіть аспірин. На щастя, коли ви припините приймати медикаменти, що з часом дзвін у вухах перестане вам набридати.

Всьому виною аномальний ріст кістки

Спадковий розлад, званий отосклероз, призводить до того, що в середньому вусі відбувається патологічне розростання кістки. Це може призвести не тільки до дзвону у вухах, але навіть до втрати слуху. Особливо така тенденція спостерігається у пацієнтів у віці 30 років. Але, на щастя, це піддається лікуванню за допомогою операції. І якщо ви знаєте, що у вас є анамнез, пов’язана з отосклерозом, слід приділити цій проблемі особливу увагу.

Час для медичного огляду

Дзвін і шум у вухах можуть бути симптомом поганого стану здоров’я. Це може говорити про такі проблеми, як аномальний тиск рідини у внутрішньому вусі (хвороба Меньєра), ракова пухлина, гіпертонія, діабет або навіть алергія. Якщо ви не знаєте, що викликає у ваших вухах дивні звуки, прийшов час поговорити з лікарем і визначити основну причину. Швидше за все, це все піддається лікуванню.

Просто розслабтеся

Навіть стрес може сприяти неприємним звукам у вухах. Сам по собі емоційний стрес не є причиною дзвону. Але якщо протягом дня у вас щось не виходить, то в кінці дня ви помітите, що дзвін у вухах стає все голоснішим. Аналогічний ефект має кофеїн. На щастя, лікар допоможе вам прибрати неприємні симптоми. Не відкладайте візит до лікаря.

Що робити, якщо дзвін у вухах не піддається лікуванню?

Коли ваші вуха постійно зазнають пошкоджень, шум може переслідувати вас дуже довго. Але є способи впоратися з цим. Такий крихітний пристрій, як слуховий апарат, може передавати нормальний шум, щоб заглушити дзвін у вухах. Зворотна сторона? Це ненадовго. Інший підхід – так звана терапія зміни шуму, яка вчить вас налаштовувати звук, а не намагатися його замаскувати. Пристрій запрограмовано на відтворення звуку, який вам подобається, наприклад, шум моря або інструментальна музика. Він налаштований на тій же частоті, що і дзвін.

Натхнення: fb.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button