Екологія

Дослідження показало, що пластикові та кліматичні кризи нерозривно пов’язані

Міжнародна група дослідників виявила фундаментальні зв’язки між глобальною кліматичною кризою та забрудненням пластиком. Як виявилося, дві ці проблеми сильно посилюють один одного.

Міждисциплінарна група вчених визначила три важливі фактори зв’язку кліматичної кризи й забруднення пластиком. Перший з них — підвищення рівня парникових газів (ПГ) через виробництво та утилізацію пластику. Другий демонструє, як екстремальні погодні умови, такі як повені та тайфуни, пов’язані зі зміною клімату, будуть розсіюватися і посилювати забруднення пластиком. Оскільки забруднення пластиком і наслідки зміни клімату є основними проблемами для океану, морів і річок, в третьому пункті розглядаються вразливі морські види й екосистеми.

Пластикове забруднення має руйнівний вплив на морське біорізноманіття. Однак саме виробництво пластику впливає на глобальне потепління, через те, що більшість пластмас створюються з вугілля, нафти або природного газу. Вважається, що в період з 2015 по 2020 рік виробництво пластику викинуло в атмосферу 56 мільярдів тонн CO2.

До цього додається фактор того, що зміна клімату викликає більш екстремальні погодні явища, включаючи шторми й повені, які збільшують поширення некерованих відходів між сушею і морем. Вже сьогодні ми можемо бачити, як сміття “мігрує” по морях.

“Зміна клімату, безсумнівно, є однією з найбільш серйозних глобальних загроз нашого часу. Забруднення пластиком також має глобальний вплив: від вершини Евересту до найглибших частин нашого океану. І те, і інше надає згубний вплив на біорізноманіття океану. Зміна клімату призводить до підвищення температури океану і знебарвлення коралових рифів, до руйнування середовища проживання і загибелі морських видів. Сукупний вплив обох криз тільки посилює проблему. Це не той випадок, коли обговорюється, яке питання є найбільш важливим, це визнання того, що дві кризи взаємопов’язані й вимагають спільних рішень», — резюмують автори.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button