Земля

Дослідження: зміна клімату призведе до більшої кількості повільних опадів в Європі

Зміна клімату призводить до значного збільшення інтенсивних повільно рухомих злив. Про це стало відомо з дослідження Університету Ньюкасла і лондонського університету Метрополітен.

 

Вчені вивчили, як клімат впливає на зливи по всій Європі – вони прийшли до висновку, що в майбутньому відбудеться значне зростання інтенсивних повільно рухомих дощів. За оцінками вчених, до кінця століття ці шторми можуть почастішати в 14 разів. Такі явища можуть призвести до випадання дуже великої кількості опадів з руйнівними наслідками.

Дослідники також виявили, що уповільнення руху штормів призводить до збільшення кількості опадів, які накопичуються на місцях, підвищуючи ризик раптових повеней по всій Європі понад те, що очікувалося на основі попередніх досліджень. Результати обчислень, опубліковані в журналі Geophysical Research Letters, показують, що шторми, які викликають інтенсивні дощі, можуть рухатися повільніше зі зміною клімату, збільшуючи тривалість впливу цих екстремальних явищ.

«Завдяки останнім досягненням в області суперкомп’ютерних потужностей ми тепер маємо загальноєвропейські кліматичні моделі, що дозволяють моделювати атмосферу з високою деталізацією, як це роблять короткострокові моделі прогнозування погоди. Ці моделі мають крок сітки приблизно 2 км, що дозволяє їм набагато краще моделювати штормові системи, в результаті чого краще відображаються екстремальні явища », – відзначили дослідники.

Вчені відзначають, що їх висновки повинні вплинути на політику пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них в Європі. Це дозволить контролювати майбутні наслідки повеней, проєктувати інфраструктурні системи та керувати водними ресурсами.

Зараз повільні інтенсивні зливові дощі є рідкістю в Європі і рідко трапляються над деякими районами Середземного моря. Точні прогнози майбутніх змін повинні привести до адаптації й пом’якшенню наслідків зміни клімату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button