Всесвіт

Астрономи знайшли потенційно населені планети, придатні для вивчення Землі

Розрахунки показали, що починаючи з зорі нашої цивілізації жителі 2034 далеких зірок можуть виявити Землю і життя на ній за допомогою звичайного транзитного методу.

© American Museum of Natural History

Найрезультативніший спосіб пошуку далеких планет – у відстеженні змін світності зірки під час проходження планети на тлі її диска. Більш ніж з 4400 відомих на сьогодні екзопланет близько 3300 відкрили саме таким транзитним методом. І якщо десь у далекій зірці інопланетні астрофізики теж зайняті пошуком нових світів, вони напевно активно використовують цей простий і ефективний підхід.

Однак йому доступні далеко не всі екзопланети: очевидно, транзитний метод працює лише в тому випадку, якщо, рухаючись по орбіті, небесне тіло проходить між материнською зіркою і спостерігачем. Тому вчені Землі не перший рік намагаються визначити, з яких саме зоряних систем можна помітити нашу планету. Кілька років тому німецькі астрономи нарахували близько десяти тисяч таких світів.

Нові, більш точні розрахунки провели Ліза Кальтенеггер (Lisa Kaltenegger) з Корнельського університету і Джейк Фаерті (Jackie Faherty), науковий співробітник Американського музею природної історії. Їх стаття опублікована в свіжому номері журналу Nature. Автори роботи використовували більш актуальні астрометричні дані про становище і рухах більш ніж мільярда зірок, зібрані європейським зондом Gaia.

Вчені розглянули не тільки ті зірки, для яких транзит Землі на тлі Сонця видно сьогодні, а й такі, звідки його можна було помітити протягом попередніх 5000 років, починаючи з епохи розквіту ранніх цивілізацій. На відстані 100 парсек (близько 325 світлових років) від нас автори нарахували 1715 відповідних зірок плюс 319, для яких подібні спостереження стануть можливі протягом наступних 5000 років.

За словами вчених, з точки зору дистанційного дослідження Землі ці 2034 зірки «займають кращі місця в партері». Більш того, 75 з них знаходяться досить близько, щоб перші радіосигнали, створені людьми, вже їх досягли. А з цих 75 у семи зірок відомі потенційно населені екзопланети, включаючи Ross-128, яку називають «найближчим двійником Землі», і водні планети знаменитої системи TRAPPIST-1.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button