Інтернет

Дослідження: 15-хвилинні перерви у соцмережах зміцнюють імунітет

Вчені з Великобританії встановили: якщо людина проводить менше часу в соціальних мережах, у неї значно поліпшуються загальний стан здоров’я, сон і імунітет. Крім того, скорочення часу використання соцмереж послаблює симптоми депресії і знижує почуття самотності.

Фото автора Pixabay: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/147413/

Існує чимало досліджень, присвячених впливу соціальних мереж на нашу психіку. У 2018 році, наприклад, вчені з США вже розповідали, що скорочення часу, проведеного в соцмережах, позбавляє від почуття самотності і послаблює симптоми депресії. Минулого року дослідники з Малайзії показали схожий взаємозв’язок: користування соцмережами ускладнило перебіг депресії.

Нова робота вчених з Університету Суонсі (Великобританія), опублікована в Journal of Technology in Behavior Science, розширила ці висновки. Дослідження проводилося за участю 50 студентів (33 жінок та 17 чоловіків) віком від 20 до 25 років, які протягом трьох місяців заповнювали анкети про своє здоров’я та психологічний стан, а ще надавали щотижневі звіти про користування соцмережами.

Випробовуваних випадковим чином розподілили на групи. Першу попросили скоротити використання соціальних мереж на 15 хвилин в день, другу — користуватися ними як зазвичай, а третю — скоротити час в мережі на 15 хвилин щодня, але присвятити його спеціально будь-якій іншій діяльності.

З’ясувалося, що у тієї групи, яка скоротила використання соціальних мереж, в середньому на 15 відсотків покращилася імунна функція (в тому числі зменшився розвиток папілом, випробовувані стали рідше хворіти на грип та застуду), наполовину — якість сну, а на 30 відсотків зменшилися симптоми депресії.

Цікаво при цьому, що група, яку просили скоротити користування соцмережами на 15 хвилин в день, за фактом урізала цей час приблизно на 40 хвилин. Ці учасники повідомили про зниження рівня залежності від соцмереж. Зате випробовувані, які нічого не робили, збільшили час користування соцмережами на 10 хвилин. Ті ж, кого просили використовувати звільнене часове вікно для іншої діяльності, щодня проводили в мережі на 25 хвилин більше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button