Наука

Створено нові таблетки, які допомагають знижувати рівень “поганого” холестерину в крові

Дотепер подібні препарати вводилися за допомогою укола і не показували такої високої ефективності всього за 2 місяці прийому.

Новий препарат MK-0616 інгібує білок PCSK9 і, як показали клінічні випробування, дійсно здатний знизити рівень «поганого» холестерину.

Високий рівень холестерину є поширеною і потенційно смертельною проблемою для здоров’я, але новий препарат може допомогти більшій кількості людей впоратися з цим захворюванням. Показано, що експериментальна таблетка знижує рівень «поганого» холестерину на 60% у клінічному дослідженні фази 2.

Відомо, що нижчий рівень білка PCSK9 допомагає печінці розщеплювати ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ). Інгібітори PCSK9 були основним засобом лікування для зниження рівня холестерину, але зазвичай препарати вводили підшкірно, а в одному дослідженні навіть використовували генну терапію.

Нове дослідження вивчало ефективність MK-0616 як перорального інгібітора PCSK9. У роботі взяли участь понад 380 осіб, у кожного з яких був підвищений рівень холестерину ЛПНЩ і в анамнезі були серцеві захворювання або їх фактори ризику.

Вони були випадковим чином розподілені на одну з п’яти груп — одна отримувала плацебо, а чотири інші отримували MK-0616 в чотирьох різних дозах – 6 мг, 12 мг, 18 мг або 30 мг. Учасники приймали ліки щодня протягом восьми тижнів, потім припинили, в той час, як дослідники вимірювали їх рівні ЛПНЩ до і після випробувального періоду, а потім продовжували моніторинг побічних ефектів протягом ще восьми тижнів.

Звичайно, учасники, які приймали будь-яку дозу препарату, спостерігали значне зниження рівня холестерину ЛПНЩ порівняно з плацебо. У тих, хто отримував дози 30 мг, зниження склало більше 60%, 18 мг — 59%, 12 мг — 55% і 6 мг — 41%. Інші біомаркери поганого холестерину також були знижені. Важливо відзначити, що вчені не побачили жодних доказів несприятливих побічних ефектів при будь-якій дозі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button