Земля

Дослідження: динозаври вимерли через падіння астероїда, а не дії вулканів

У смерті динозаврів могло бути тільки винне падіння астероїда, а не активність вулканів. До такого виводь прийшла міжнародна група вчених, очолювана фахівцями з Єльського університету. Про це йдеться на сайті Science.

На сьогодні вчені не прийшли до єдиного висновку, з якої причини вимерли динозаври. У середовищі існує дві основні теорії – про падіння метеорита, і вулканічну активність 66 млн років тому в Індії в регіоні, відомій як Деканські пастки.

«Вулкани можуть призвести до масового вимирання, тому що вони виділяють багато газів, таких як CO2 SO2 і, які можуть змінити клімат і окислити світ. Але останні роботи були зосереджені на час виверження лави, а не на викид газу», – твердить Халл, провідний автор нового дослідження

Для встановлення точного викиду вулканічного газу, група дослідників порівняла глобальні зміни температури і наявність ізотопів вуглецю з морських скам’янілостей з моделями кліматичного ефекту, який утворюється в результаті потужного викиду вуглекислого газу в атмосферу. В результаті вчені прийшли до висновку, що більша частина вуглекислого газу потрапила в атмосферу задовго до удару метеорита. Відповідно, метеоритний удар був єдиною причиною смерті динозаврів.

Вулканічна активність в кінці крейдяного періоду призвела до поступового глобального потепління, коли температура на Землі в середньому зросла на два градуси Цельсія. Однак, вважають вчені, це не призвело до масового вимирання – ряд видів просто переселився до північного або південного полюса для збереження звичних умов життя.

При цьому потепління дозволило швидко відновити життя на Землі після падіння астероїда, вважають вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button