Земля

Знімки з космосу показують, як пересохла одна з найдовших річок всього за два роки (фото)

За даними вчених, у багатьох з районів, де тече річка По, дощу не було вже більше 110 днів.

Річка По, найдовша в Італії, досягла рекордно низького рівня води після декількох місяців без проливних дощів. Анімація, заснована на даних супутника Copernicus Sentinel-2 показує частину долини недалеко від П’яченци. На порівняльних фотографіях видно, річка сильно змінилася в період з червня 2020 року по червень 2022 року.

Величезний водний шлях, що тягнеться від Альп на північному заході до Адріатичного моря на східному узбережжі Італії, є життєво важливим джерелом води для декількох регіонів. Річка важлива поповнення запасів питної води, зрошення сільськогосподарських угідь, а також для виробництва гідроелектроенергії всій північній частині країни.

Contains modified Copernicus Sentinel data (2020-22), processed by ESA, CC BY-SA 3.0 IGO

Зараз рівень води в долині По впав до рекордно низького рівня. Частково це сталося через відсутність опадів, від яких страждає Північна Італія, а також через високі температури і відсутність снігу в горах, що живлять річку. За даними вчених, у багатьох з цих районів дощу не було вже більше 110 днів.

Річка По зазвичай являє собою широку ділянку каламутної води (як видно на знімку в червні 2020 року), але тепер вона висохла і оголила велику ділянку піску (як видно на знімку в червні 2022 року).

Долина По є найбільш важливим сільськогосподарським районом країни, оскільки тут виробляється близько 40% продуктів харчування Італії, включаючи пшеницю, рис і помідори. Через триваючу посуху фермери намагаються підтримувати полив культур.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button