Екологія

Виявилося, що дієтичні рекомендації багатьох країн шкодять екології

Здоров’я нації — в її тарілці! Керуючись таким принципом, кожний уряд прагне донести до громадян певні нормативи харчування, які будуть позитивно позначатися на їх здоров’ї. Нове дослідження, яке провело оцінку національних дієтичних рекомендацій, говорить про те, що офіційні рекомендації по харчуванню завдають шкоди, як навколишньому середовищу, так і здоров’ю людей.

В ході аналізу вчені вивчили наявні дієтичні рекомендації в 85 країнах у різних регіонах світу. Дослідники заявили, що нездатність урядів надати людям вірні дані про харчування є «шокувальною», а головне, за розрахунками вченим харчові продукти відповідальні за чверть викидів, які призводять до кліматичної кризи і мільйонам ранніх смертей.

Дослідження показало, що в раціоні харчування людей на сьогодні міститься більше червоного і обробленого м’яса, ніж рекомендовано керівними принципами ВООЗ, а також занадто мало фруктів і овочів, бобів, горіхів і цільного зерна.

Дослідники також оцінили вплив «Дієти для здоров’я планети», яка рекомендує скоротити споживання червоного м’яса на три чверті в розвинених країнах. Прийняття такого раціону призведе до значного скорочення викидів парникових газів та скорочення числа ранніх смертей від хвороб серця, інсульту, раку і діабету.

У Великобританії підтримку «Дієти для здоров’я планети» скоротило б пов’язані з їжею викиди на 70%, а кількість смертей, які залежать від неправильного харчування, на 104 000 щорічно. У США, де дослідження показало, що фактичний раціон середньостатистичного громадянина не відповідає ніяким національним рекомендаціям, викиди знизилися б на 74%, а смертність — на 585 000 осіб. Скорочення викидів буде ще більше в Австралії — 86%, а смертність зменшиться на 31 000 людей.

У дослідженні дієтичні рекомендації оцінювались відповідно до п’яти екологічних цілей і однією метою в області охорони здоров’я. Перші плани пов’язані з обмеженнями, які допомогли б затримати глобальне потепління, знищення регіонів дикої природи, нерозумне використання прісної води, забруднення фосфатами, а мета у сфері охорони здоров’я полягає в тому, щоб скоротити ранню смертність від неінфекційних захворювань на третину.

На цей час національні дієтичні рекомендації підтримуються тільки в 2 з 85 країн — Індонезії та Сьєра -Леоне.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»