Екологія

Атоли в Тихому океані можуть зникнути при підйомі Світового океану

Глобальне потепління загрожує всьому світу. Але є країни, які просто зникнуть з карти Землі. На їх місці буде безкрайній океан

Під час Генеральної Асамблеї ООН лідери країн Океанії виступали із закликом до світової спільноти допомогти зберегти острови в Тихому океані. При таненні льодів і навіть відносно невеликому підйомі Світового океану державам Океанії загрожує зникнення.

Leslie Joseph @eldergrizzly. Unsplash.com

У той час як світові лідери визнають «екзистенційну загрозу» зміни клімату, прем’єр-міністр Тувалу Каусеа Натано хоче врятувати свою острівну державу від затоплення. Його мета – підняти острів на 4-5 метрів над рівнем моря завдяки меліорації земель. Його занепокоєння розділяє і президент Маршаллових островів Девід Кабуа, пише Associated Press.

Для людей, що живуть на в цих острівних країнах, глобальне потепління зовсім не абстрактна загроза. Вони змушені жити і чекати, коли їх затопить.

Натано і Кабуа спробували звернути увагу на цю небезпеку на Генеральній Асамблеї ООН. Вони запустили ініціативу Rising Nations Initiative, – глобальне партнерство, спрямоване на збереження суверенітету, спадщини і прав острівних держав тихоокеанських атолів.

Натано описав, як підвищення рівня моря вже вплинуло на все: від грунту, на якому вирощують сільськогосподарські культури, до будинків, доріг і ліній електропередач, які підмиває вода. За його словами, життя стає нестерпним, люди їдуть, країна зникає.

Атоли будуть затоплені не тільки в Тихому океані. Можливо, наші онуки зможуть побачити цю красу тільки на фотографіях Hamdhulla Shakeeb @handhey. Unsplash.com

“Тихоокеанські атоли вмирають” — – сказав Натано. – Скоро наші острови перестануть існувати”.

Rising Nations Initiative вимагає політичної консолідації міжнародного співтовариства для захисту суверенітету і прав острівних країн. Ініціатива повинна включати створення комплексної програми з фінансування проектів, які допоможуть громадянам тихоокеанських країн вижити, зберегти свою лінгвістичну та культурну спадщину.

Ініціатива вже отримала підтримку таких країн, як США, Німеччина, Південна Корея і Канада. Вони визнали, що острівні держави, такі як Тувалу і Маршаллові Острови, страждають від наслідків зміни клімату найбільш сильно.

Прем’єр-міністр Мальти – європейської острівної держави – Роберт Абела вказав на серйозну загрозу, яку зміна клімату представляє для всіх, але особливо для малих острівних держав, що розвиваються і прибережних спільнот.

“Це загрожує державному суверенітету, тягне за собою втрату території і завдає шкоди критично важливій інфраструктурі держав, а також їх правам на морські кордони», — сказав Абела.

Представники інших країн, члени ООН погодилися, що острівні держави знаходяться в зоні найбільшого ризику у зв’язку зі зміною клімату. Але чи зроблять вони достатньо, щоб змінити ситуацію, ще невідомо. Що добре відомо, якщо світова спільнота нічого не зробить, дуже багато острівних держав не впораються із затопленням і просто зникнуть.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments