Здоров'я

Дослідження: овочі та фрукти допомагають уповільнити процес деменції з віком

У дитинстві батьки напевно постійно просили вас їсти овочі, а ви відмовлялися. Так уже влаштований світ, коли тобі п’ять, броколі здаються найогиднішим, що є в світі, а цукерки — справжня насолода. На жаль, але саме овочі корисні для організму, і як показує останнє дослідження, рослинна їжа уповільнює втрату пам’яті.

Фрукти та овочі важливі для вашого мозку, а регулярне вживання їх у великій кількості може навіть покращити пам’ять. Згідно з новим дослідженням, люди, які споживають більше продуктів з високим вмістом антиоксидантних флавонолів, які в достатку містяться в деяких фруктах і овочах, можуть мати більш повільні темпи зниження пам’яті.

“Високий рівень антиоксидантів у фруктах та овочах, включаючи поліфеноли, флавоноли та інші біологічно активні сполуки, зменшує запалення в організмі, що може сприяти погіршенню пам’яті», — говорить Дана Елліс Ханнес, один з авторів роботи. “Крім того, рослинні продукти зменшують кількість бляшок у мозку завдяки своїм антиоксидантним властивостям і корисні для мікробіому, який, як ми знаємо, важливий для когнітивного здоров’я».

Ці результати мають вирішальне значення для громадського здоров’я, враховуючи, що кількість людей з хворобою Альцгеймера, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, становитиме близько 82 мільйонів людей у 2030 році та 152 до 2050 року.

Дослідники Медичного центру Університету Раша в Чикаго спостерігали за 961 учасником протягом семи років. Середній вік випробовуваних становив 81 рік, і на момент початку дослідження у них не було деменції. Щороку учасники заповнювали анкету про частоту вживання певних продуктів. Вони також проводили щорічні тести на когнітивні здібності та пам’ять і відповідали на запитання про різні фактори свого способу життя, включаючи рівень фізичної активності та скільки часу вони проводять за розумово активними заняттями, такими як читання.

Дослідники визначили показники зниження когнітивних здібностей, використовуючи глобальну оцінку когнітивних здібностей від 0,5 (відсутність когнітивних порушень) до 0,2 (легкі проблеми з мисленням) до -0,5 (хвороба Альцгеймера). Учасники з найвищим споживанням флавонолу мали швидкість зниження на 0,4 одиниці на десятиліття повільніше, ніж учасники з найнижчим споживанням.

Дослідники відзначили, що більш повільні темпи зниження когнітивних здібностей, ймовірно, були обумовлені високими антиоксидантними і протизапальними властивостями флавонолу. Вони також визначили, що найкращими фруктами та овочами з високим вмістом флавонолів для здоров’я мозку є яблука, броколі, капуста, оливкова олія, апельсини, груші, шпинат та помідори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button