Відео

Дослідження: при поточних викидах озоновий шар відновиться до 2060 року

Озоновий шар невпинно відновлюється після різкого скорочення використання озоноруйнівних речовин у всьому світі, повідомляє агентство ООН з навколишнього середовища. За прогнозами дослідників, для його повного відновлення потрібно ще 40 років.

Згідно з моделюванням агентства ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), озоновий шар повинен повністю відновитися до 2060 року.

ЮНЕП встановила, що за останні 19 років деякі частини озонового шару відновлюється зі швидкістю 1-3% у рік. Якщо це продовжиться, то озоновий шар Північної півкулі повністю відновиться до 2030 року, Південної півкулі — до 2050 року, а полярних регіонів — у наступному десятилітті.

Озоновий шар, що складається з трьох типів атомів кисню, розташований приблизно в 15 км над Землею і допомагає захистити планету від ультрафіолетових променів, які викликають рак шкіри, пошкодження сільськогосподарських культур та інші проблеми.

Однак з кінця 1970-х років озоновий шар постійно руйнувався з-за надмірного використання хімічних речовин — наприклад, хлорфторвуглеців. До 1990 році було зруйновано близько 10% цього шару.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть