Екологія

ООН: період з 2015 по 2019 роки став найспекотнішим за всю історію спостережень

П’ятирічний період з 2015 по 2019 роки став найспекотнішим за всю історію метеоспостережень. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої Метеорологічної Організації, яка входить до ООН.

За оцінками ООН, людство вже нагріло планету на 1,1 °C у порівнянні з доіндустріальними значеннями (з 1850 по 1900) і на 0,2 °C вище, ніж у 2011-2015 роках.

В останні 40 років площа арктичного морського льоду скорочувалася зі швидкістю близько 12% за десятиліття — причому чотири найнижчих значень обсягу арктичного льоду були зафіксовані в період з 2015 по 2019 роки.

«Причини та наслідки зміни клімату зростають швидше, ніж сповільнюються. В цьому році ми спостерігали трагічний ефект цих змін на Багамах і в Мозамбіку, де підвищення рівня моря і інтенсивні тропічні шторми призвели до гуманітарних та економічних катастроф. Підвищення рівня моря прискорилося, і ми стурбовані різким зниженням льодовикових щитів в Антарктиді і Гренландії, що посилить зростання в майбутньому» – говорить Petteri Таалас, радник ООН з кліматології.

Раніше повідомлялося, що глобальне потепління може призвести не тільки до повного затоплення острівних держав у Тихому океані, які розміщуються на атолах. Жителі цих держав покинуть їх ще до підвищення рівня океану з-за того, що на цих територіях різко закінчиться прісна вода.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button